Starosta Jančík otevřel nové komunitní centrum

19/09/2007

Starosta Milan Jančík otevřel nově zrekonstruovanou budovu komunitního centra MČ Praha 5. Městská část Praha 5 celkově rekonstruovala budovu v Holečkově ulici pro vznik Komunitního centra – Centra volnočasových aktivit. Vznikly zde prostory pro zájmovou činnost (pohybové aktivity, společenskou činnost a malá scéna v podkroví).

„Kapacita komunitního centra je padesát dětí a bude fungovat v pracovních dnech. Vytvořili jsme projekt, který si klade za cíl nabídnout veřejnosti volnočasové aktivity, které budou v duchu Jana Ámose Komenského, tedy na principu školy hrou. Komunitní centrum obsahuje divadélko, učebny i baletní sál. Zájemci zde naleznou i klubovou činnost. V centru města podobný dům s takto koncipovanou činností jen těžko lidé naleznou ,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

V rámci rekonstrukce bylo opraveno také sociální zázemí, kanceláře, prádelna a sušárna. Nově jsou řešeny a upraveny fasády domu dle původní – nalezené dokumentace. Vyměněna jsou všechna okna za historicky vhodná, doplněny původní šambrány, znouotevřena větrací okna do podkroví. Upraven byl také parter domu a nově vybudován i vstup do objektu včetně nezbytného přilehlého okolí. Komunitní centrum je přístupné také bezbariérově.

Rekonstukce objektu vedle MŠ Holečkova hradila městská část ze svého rozpočtu ve výši osm a půl milionu korun. Spravovat jej bude ZŠ Grafická.