Radnice nesouhlasí s prodejem pozemků okolo Radlické

09/04/2003

Rada MČ Praha 5 neschválila záměr na dlouhodobý pronájem a následný prodej řady městských pozemků v okolí stanice metra Radlická. O stanovisko radnice požádal odbor obchodních aktivit magistrátu, na který se obrátili zájemci o výstavbu komerčního a bankovního centra v této lokalitě.

Podle radních by pronájem a následný prodej pozemků o celkové rozloze okolo 20 tisíc m2 v okolí metra Radlická mohl do budoucna zkomplikovat důležité zájmy městské části v této lokalitě. V současné době je zde stavební uzávěra, které souvisí s plánovanou výstavbou Radlické radiály a případná výstavba by mohla komplikovat jak ji, tak i zamýšlené protažení tramvaje z Radlické ulice a její ukončení smyčkou u metra.

Radnice nesouhlasí s prodejem pozemků okolo Radlické