Speciální volební číslo časopisu Pětka

Vážení občané,

v nejbližších dnech najdete ve svých poštovních schránkách speciální volební číslo našeho časopisu Pětka, jeho elektronickou podobu Vám nabízíme rovněž níže v příloze ke stažení.

V pátek 5. října  a v sobotu  6. října 2018 se budou konat komunální volby. Z těchto voleb vzejde starosta, rada, resp. zastupitelstvo jak naší městské části Praha 5, tak celého Magistrátu hlavního města Prahy.

To znamená institucí, které ovlivňují podobu naší městské části nejvíce ze všech – mají v gesci silnice, chodníky, školy, parky, dětská hřiště, městskou hromadnou dopravu a mnoho dalšího.

Ve speciálním volebním čísle Pětky Vám přinášíme informace o volebních kandidátkách, volebních okrscích či  informace o tom, jak postupovat například v situaci, kdyby občan ztratil v den voleb občanský průkaz a v mnohých dalšího případech.

Nejedná se tedy o žádný politický předvolební materiál. Tento volební speciál vydává radnice pro všechny občany Prahy 5, aby jim co nejvíce usnadnila orientaci ve volebním molochu – jen v Praze 5 máme 81 volebních okrsků!

 

Plně chápu, že jít počtvrté (vzhledem k dvoukolové volbě u prezidenta republiky) za poslední rok k volbám je náročné, a každý si dokáže představit lepší program na páteční odpoledne nebo sobotní dopoledne.

 

Pojďme ale využít našeho práva, které nám demokracie poskytuje, a ovlivnit podobu složení naší radnice a magistrátu podle toho, jak si každý z nás přeje. Mnoho lidí na světě tuto možnost nemá.

Doufám, že Vám manuál pomůže a 5. nebo 6. října 2018 se potkáme ve volebních místnostech.

S přáním příjemného zbytku léta

Bc. Josef Žebera, tajemník ÚMČ Praha 5

Přílohy ke stažení