19. ročník Dne zdraví se opět vydařil

31/05/2019

Ve čtvrtek 30. května 2019 uspořádala příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP Praha 5) ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem v Praze tradičně již 19. ročník zdravotně vzdělávací akce pro občany Prahy 5.  Záštitu preventivní akci udělil radní Petr Lachnit.

V prostorách radnice Prahy 5 ve Štefanikově ulici organizátoři zájemcům poskytli možnost změření krevního tlaku, stanovení indexu přiměřené tělesné hmotnosti (BMI index), stanovení množství skrytého tuku v těle, odborné poradenství ve výživě, inspiraci pro zdravý jídelníček – pyramida zdravé výživy, poradenství odvykání kouření, úrazovou problematiku prevence alergií, prevenci karcinomu prsu. Návštěvníci obdrželi edukační zdravotně výchovné materiály a drobné dárky.

Den zdraví byl zaměřen zejména na občany Prahy 5, ale i na občany z jiných městských částí. Cílem bylo motivovat je ke změně životního stylu a napomáhat tak ke zvýšení informovanosti veřejnosti o prevenci kardiovaskulárních a nádorových onemocnění, a tím přispět ke zlepšení zdravotního stavu populace.

Součástí byla i prezentace organizací, které propagují zdravý životní styl.