1. ročník tenisového turnaje “O pohár starosty Prahy 5” se vydařil

23/04/2019

První ročník tenisového turnaje “O pohár starosty Prahy 5” se odehrál v předvelikonoční sobotu 20. dubna 2019 na skvěle připravených tenisových kurtech dvou areálů DTJ JinoniceTJ Radlice za nádherného počasí. Trenéři klubů z celé Prahy 5 na turnaj nominovali 34 hráček a hráčů skvělé úrovně a další hráči byli nominovaní z prestižních pražských klubů na divokou kartu. Kapacita byla naplněna a díky tomu měl turnaj vysoký sportovní standard.

Turnaji, který finančně podpořila MČ Praha 5, přihlížel starosta Daniel Mazur. Ostatně, hrálo se o „jeho“ pohár.

Jsem rád, že Praha 5 je Prahou sportovní. I proto rádi podporujeme projekty s nadčasovým přesahem, které pomohou odhalit nejmladším talentovaným sportovcům jejich dovednosti a talent. Navíc, pokud se poměřují v jednom sportovním odvětví děti v rámci celé naší Prahy, pak vítěz tohoto klání je i mistrem Prahy 5. A to zní dobře a dává to i přidanou hodnotu titulu, který může být základním kamenem budoucí kariéry malých hráčů,“ připomněl starosta.

Turnaj má i podle organizátorů „do budoucna ty nejvyšší ambice, a to stát se nejprestižnější akcí pro děti ve věku 7-12 let.

Odehrálo se 78 senzačních zápasů a některé z nich přilákaly pozornost i nezaujatých diváků. Podle slov organizátorů je „obdivuhodné, jak dokonalý celodvorcový tenis ti nejlepší hráči v těchto věkových kategoriích předváděli“.

• Kdo se radoval z titulů mistra Prahy 5?
Kirill Korolenko mladší žáci 10-12 let
Anna Havlová mladší žákyně 10-12 let
Marek Chmelař chlapci do 9 let
Sofie Radová dívky do 9 let

Celkem bylo trofejemi ve čtyřech kategoriích oceněno 16 nejlepších hráčů.

Všem srdečně gratulujeme!

• Čím byl turnaj pro děti důležitý?

Pro mnoho dětí to byl vůbec první turnaj, kterého se účastnily. Díky tomu se učí poznávat konkurenční prostředí v tak individuálním sportu, jakým tenis je.

Díky zkušenostem, které děti během odehraných zápasů v rámci turnaje nasbíraly, mohou objektivněji zhodnotit svou výkonnost a to jim může pomoci ke zlepšování svých dovedností. Což je cílem projektu, který hledá nové talenty pro světový tenis.

První úspěch či zkušenost na takto prestižní akci často bývá silně motivační. A právě motivace je základem k dynamickému rozvoji herních dovedností hráče. Pokud dítě již v tomto věku odhalí svůj talent, tak má šanci na sobě dále pracovat a dostat se k závodnímu tenisu, který mu může otevřít dveře ke světovému tenisu.

Hráči, kteří sehráli svůj první turnaj, se v rámci hry učili respektovat výroky a rozhodnutí soupeře či rozhodčího a zažívali třeba i nové situace, které patří k fair play. Soutěžní sport totiž nenásilnou formou děti vychovává a ony tak přirozeně zažívají aplikaci pravidel i v jiných situacích než v rodině či ve škole. Tyto cenné zkušenosti si následně lehce dovedou přenést i do dalších situací, které je v životě mohou potkat.

“Stříhání o…” – jako na každém velkém turnaji

S výsledkem se musíme umět smířit…

Sportovci se loučí na úrovni (na každé turnajové úrovni)

A na konec to nejlepší – vyhlašování vítězů a předání cen starostou Danielem Mazurem a pořadatelem Lukášem Chmelařem