Bronzová pamětní deska – pocta rodině Karpelesových

23/01/2018

Bronzová pamětní deska, připomínající osud příslušníků židovské rodiny Karpelesových, byla znovuodhalena ve čtvrtek 25. ledna 2018 v Tůmově ulici v Košířích na domě čp. 185/8. Autorem desky je akademický sochař Zdeněk Kolářský, odhalení se účastnili zástupci radnice Prahy 5.

Nesmíme zapomenout na tragický osud příslušníků rodiny Karpelesových, kteří zahynuli za druhé světové války v koncentračním táboře v Osvětimi,“ uvedl místostarosta MČ Praha 5 Lukáš Herold.

Tento památník na MČ Praha 5 má připomínat osud nemalé části někdejších obyvatel Košíř a Smíchova, desítek židovských rodin, které zde žily po generace a do jejichž osudů náhle a tragicky zasáhla druhá světová válka.

Foto: Slavnostního odhalení pamětní desky se zúčastnili zástupci radnice Prahy 5

Zprava:

Lukáš Herold (zástupce starosty),Michal Bednář (zastupitel), Zuzana Hamanová (zastupitelka), Zdeněk Kolářský (akademický sochař), Marie Sternová (zastupitelka)