Nenechte si ujít slavné Primátorky

06/06/2018

Vyhraje pražská Dukla slavné Primátorky i po 39. v řadě? Legendární veslařské souboje na Vltavě znovu doprovodí snaha o porážku suverénní Dukly, která bude usilovat o 39. vítězství v řadě. Neuvěřitelná série této mužské osmiveslice!

A jak si povedou ženy Slavie a ČVK při obhajobě svého vítězství na osmiveslici?

105. Primátorky nabízí mnoho otazníků, jejichž rozluštění je tou nejlepší pozvánkou na pražskou náplavku o tomto víkendu, od  8. do 10. června.

Těšit se můžete na třídenní program plný závodů, zábavy i kulturního vyžití.

Záštitu nad finále osmiveslic starších žáků (neděle 10. 6. 2018, v 9:30, viz níže)

převzali za městskou část Praha 5 starosta Pavel Richter a zástupce starosty Lukáš Herold.

• 9:30 Osmy žáci starší – finále A –  závod pod záštitou Prahy 5

Program závodu najdete zde.

Pátek (8. 6.) bude patřit na Primátorkách studentům, a to nejen těm českým. Na Vltavě totiž české univerzity vyzvou posádky z Německa i Maďarska. O to pikantnější souboj se dá čekat.

Kromě závodů osmiveslic si navíc návštěvníci užijí tradiční koncert na pódiu Rádia Wave a po jeho konci after party na lodi Cargo Gallery. O zábavu bude postaráno!

Neděle (10. 6.)  105. ročníku Primátorek bude stát za to.

Nejen, že budete moci sledovat, zda se Dukle podaří 39. vítězství v řadě, ale také si sami budete moci zaveslovat. K dispozici bude například veslařský trenažer, nebo výuka veslování.

Chybět nebudou ani testovací jízdy nového oficiálního vozu Primátorek, značky Lexus Česká republika a výborné občerstvení.

Psal se rok 1910, Rakousko-Uhersko odpočítávalo poslední roky svého fungování a Praha vzkvétala. Právě tehdy se do jejího centra umístily poprvé Primátorky…

První ročník tak započal tradici, která trvá přes sto let.

Když se řeknou Primátorky, každý si představí Vltavu, pražskou náplavku, veslaře, ale také noblesní oblečení a významnou společenskou událost.

Tak tomu bude i letos.