Zastupitelstvo Prahy 5 bude v přímém přenosu

23/05/2007

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 bude vysíláno v přímém přenosu na internetu. Radní páté městské části schválili uzavření smlouvy s firmou Astro Capital s.r.o., která pro úřad bude přenos zajišťovat.

„Chceme, aby Praha 5 byla co nejotevřenější. Lidé uvidí jednání svých volených zástupců v nejvyšším orgánu městské části,“ uvedl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Nejbližší zastupitelstvo je plánováno na měsíc červen. Lidé budou moci prostřednictvím webových stránek www.praha5.cz on-line sledovat zasedání zastupitelstva. Rozhodnutí o vysílání přenosů je výsledkem dohody koaličních stran.

Jednání zastupitelstva budou archivována jeden rok. Každý tak bude moci i zpětně posoudit práci každého jednotlivce v zastupitelstvu. Do budoucna chceme, aby se záznamy vysílaly také na televizi 24cz,“ dodal radní MČ Praha 5 Michal Šesták.