Vzdělávací procesy s inovací pedagogické práce za pomoci EU

23/05/2007

Dobře komunikovat a spolupracovat je jedním z důležitých předpokladů kvalitního vzdělávání žáků

Dubnem 2007 skončilo druhé monitorovací období projektu JPD3 „Vzdělávací procesy s inovací pedagogické práce“, který realizuje městská část Praha 5 v součinnosti se třinácti spolupracujícími školami, které zřizuje.Tento projekt je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hlavního města Prahy.

Řídící tým projektu se pravidelně scházel 1x měsíčně. Vstřícnost ředitelů spolupracujících škol vedla k bezproblémovému vytvoření lektorského týmu. Lektorky jednotlivých škol se profesionálně zapojily do realizace projektu.

Stěžejním tématem seminářů určených pro management a pedagogy našich základních škol byla  komunikace a týmová spolupráce v realitě jednotlivých škol MČ Praha 5, které absolvovalo 415 pedagogů v celkem 142 vyučovacích hodinách  Vzhledem k tomu, že tvorba školních vzdělávacích programů na ZŠ je v konečné fázi lze  podnětů využít nejen nyní, ale hlavně při inovaci ŠVP.

Další plánované semináře a pracovní dílny jsou zaměřeny na ICT, jazyk a jazykovou komunikaci, kulturu a umění. Jsou vypsány i první konzultace a poradenská činnost.

Bližší informace najdete na stránkách projektu praha5.cz/jpd3-06