V Malé výstavní síni Úřadu MČ Praha 5 běží prezentace architektonického workshopu Top rezidence Pomezí v Košířích

12/12/2016

V Malé výstavní síni Úřadu MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici začala výstava, které prezentuje výsledky mezinárodního architektonického workshopu Top rezidence Pomezí v Košířích. Výstava bude přístupná až do konce ledna.

Ve čtvrtek 8. prosince byla v Malé výstavní síni Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15, zahájena výstava, která se věnuje výsledkům mezinárodního soutěžního workshopu Top rezidence Pomezí v Praze 5 Košířích. Investorem projektu je KKCG Real Estate, resp. JTU Czech s.r.o. „Výstavní síň jsme otevřeli s tím, že v ní budeme veřejnost seznamovat s urbanistickými a stavebními projekty, koncepty a záměry, které se chystají nebo realizují v Praze 5, a výstavba Top rezidence Pomezí je jedním z nich,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a pokračuje: „Investor zrealizoval mezinárodní, vícekolový architektonický workshop, což je zcela výjimečný přístup, a výsledky jsou opravdu zajímavé. Byl bych rád, kdyby investoři k výstavbě v Praze 5 přistupovali podobným způsobem a v Praze 5 tak vznikala skutečně kvalitní architektura.“

Workshop k výstavbě Top rezidence Pomezí, kterého se zúčastnilo dvanáct ateliérů z pěti evropských zemí, trval podle ředitele KKCG Real Estate Petra Pujmana celý rok – náročnost procesu však vyvážily velmi kvalitní návrhy. Podle Petra Pujmana byli v rámci workshopu osloveni i obyvatelé přilehlých nemovitostí – budoucí sousedé. Raritou je i to, že na výsledné podobě projektu se budou podílet tři odbornou porotou doporučené architektonické ateliéry – Bogle architects, Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti a majo architekti.

Podle Prof. Ing. Arch. Jaroslava Šafera, předsedy odborné poroty, se v tomto případě sešly čtyři vstupy, které jsou v podmínkách České republiky výjimečné – workshop s mezinárodní účastí o více kolech, z něhož vyplynula spolupráce tří ateliérů na budoucím projektu.

Na výstavě jsou k vidění přímo pro účely výstavy zpracované panely, které seznamují jak s nejúspěšnějšími soutěžními návrhy, tak s budoucím řešením již propojených prvků vítězných kanceláří. Prezentovány jsou i soutěžní modely, které sice neodpovídají vítězným návrhům, ale vhodně seznamují s řešeným terénem.

Výstava poběží až do 31. ledna 2017. „Poté zde plánujeme prezentaci výsledků projektové soutěže Na Pláni a následně prezentaci Smíchov City, jejíž součástí bude i diskuse s občany,“ dodává starosta Radek Klíma.

Výstavu můžete navštívit od 9. prosince do 31. ledna 2017 (pátek 23. a 30. 12. 2016 zavřeno), vždy od úterý do pátek 13 – 18 hod na adrese Štefánikova 15 (vstup ze strany od OC).