Úřad městské části Praha 5 komunikuje na Facebooku a sociálních sítích

26/04/2012

Úřad městské části Praha 5 spustil svoji oficiální stránku na Facebooku. Na adrese facebook.com/UMCPraha5 dostávají uživatelé internetu aktuální zprávy z radnice, tipy na nové reportáže radniční televize TVP5 nebo pozvánky na akce pořádané, či podporované městskou částí.

Pro získání přístupu k nejnovějším zprávám z úřadu stačí na uvedením odkaze kliknout na tlačítko „Like“, či v české mutaci Facebooku na tlačítko„To se mi líbí.“

„Facebook i mnoho dalších sociálních sítí jsou moderní platformou služeb k předávání informací nejen směrem k občanům, ale i k získávání zpětné vazby směrem k radnici. V současnosti je hlavním smyslem projektu poskytovat občanům upozornění na důležité a zajímavé informace o dění v Praze 5. Nechci předbíhat, ale připravujeme na Facebooku také nové typy soutěž pro občany,“ zdůvodnil poslání služby starosta MUDr. Radek Klíma.

Praha 5 se prezentuje také na sociální síti Twitter, odkaz na účet je twitter.com/Praha_5

Kromě hlavních webových stránek radnice praha5.cz provozuje městská část i další webové projekty, například portál časopisu Pětka pro vás ipetka.cz nebo web o. p. s. Informačního centra Prahy 5 na adrese infopraha5.cz.