Unikátní skalničková zahrada je otevřena veřejnosti

Radnice páté městské části ve středu 8. května 2019 otevřela unikátní skalničkovou zahradu v Prokopském údolí. Tuto výjimečnou, 80 let starou zahradu, se městské části Praha 5 podařilo zachránit a získat do své péče. Po všech potřebných úpravách skalničkovou zahradu obnovila a nyní tento skvost zpřístupnila návštěvníkům.

O její záchranu se zasadil místostarosta Prahy 5 Martin Slabý, do jehož gesce patří mimo jiné správa veřejného prostranství a zeleň.

Slavnostního otevření zahrady se zúčastnil i starosta Prahy 5 Daniel Mazur a řekl, že je „nesmírně rád, za každé takové místo, která vznikne v Praze 5 a stejně rád předá slovo tomu, kdo byl u počátku i konce tohoto projektu“.

Dá se říci, že jsem byl u zrodu tohoto projektu, ale musím připomenout, že nebýt práce skalničkářů, nevypadala by dnes zahrada tak jak vypadá. Tahle nádhera by bez jejich nadšení nevznikla a málokdo si umí představit, kolik času za tím je. Takže v první řadě ještě jednou děkuji všem, kdo se na obnově podíleli,“ uvedl Martin Slabý s tím, že „i dnešní krásné slunečné počasí podtrhuje krásu tohoto výjimečného místa“. Zopakoval, že nejen obyvatelé Prahy 5, ale všichni Pražané mohou zařadit zahradu jako cíl pěších i cyklistických výletů. Milovníky skalniček by mohlo potěšit, že se do budoucna uvažuje o možnosti prodeje skalniček.

• KDE ZAHRADU NAJDETE

Skalničkovou zahradu najdete v ulici K Dalejím 39, Praha 5, Hlubočepy. Půjdete-li cestou k Jezírku, zahrada se nachází napravo a je přímo nad pozemkem plácku s dětským hřištěm při křížení ulice Na Placích a K Dalejím.

• OTEVÍRACÍ DOBA

pátek – neděle od 9:00 do 19:00 h (otevírací doba bude upravena po celkovém dokončení skalničkové zahrady)

Vstup do zahrady je volný.

Areál je z větší části bezbariérový a zaměstnanci jsou ochotni osobám se sníženou pohyblivostí kdykoli pomoci.

• Výňatek z provozního řádu:

-Do zahrady nemají přístup osoby podnapilé, pod vlivem návykových látek, obtěžující ostatní návštěvníky a personál.
-Děti mladší 15 let mají vstup do zahrady povolen jen v doprovodu dospělé osoby, která ručí za jejich vhodné chování, příp. za škody nebo zranění způsobená nedostatečným dohledem.
-Není dovoleno vstupovat do skalniček, jezdit zde na kolečkových bruslích, skateboardech, koloběžkách a jízdních kolech.
-Návštěvníci se smí v zahradě pohybovat jen po vyznačených cestách a chodnících.
(PROVOZNÍ ŘÁD ZAHRADY najdete v příloze ke stažení )

• KONTAKT NA SPRÁVCE

Milan Halada, mobil: 734 404 686

• PROVOZOVATEL ZAHRADY