2. Reprezentační ples Prahy 5

12.4.2019

Vážení, starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur vás srdečně zve na 2. Reprezentační ples Prahy 5. Nejen tančit se bude 12. dubna 2019 od 19 hodin v Národním domě na Smíchově, nám. 14. října 86/16, Praha 5 – Smíchov. Zakoupením vstupenek společně podpoříme humanitární neziskovou organizaci „Lékaři bez hranic“. Bude jí věnováno 50 % výtěžku z každé prodané vstupenky.

Prodej vstupenek bude zahájen v pondělí 4. března 2019.

K zakoupení budou ve Vzdělávacím a informačním centruPraha 5, o.p.s. (VIC), Štefánikova 249/30, Praha 5 – Smíchov,

níže uvedených časech:

Po – Čt    8:30 – 17:00

Pá            8:00 – 15:00

Vstupenky k stání bude možné zakoupit rovněž online

na adrese:

www.ticketon.cz

Ceny vstupenek

Stání 490 Kč

Sezení galerie 590 Kč

Sezení hlavní sál 790 Kč

V ceně vstupenky je zahrnut bohatý raut.

• Pro více informací pište na:

sandra.koubkova@praha5.cz

Partneři 2. Reprezentačního plesu Prahy 5:

Československá obchodní banka, a.s

Penta Real Estate s.r.o.

Národní dům na Smíchově

Účastí na 2. Reprezentačním plese Prahy 5 podpoříme:

Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontières) – mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotní péči ve více než 70 zemích světa poskytuje s pomocí téměř 38 000 místních spolupracovníků a více než 3 500 mezinárodních. Jedním z významných ocenění práce humanitární organizace je i Nobelova cena za mír, kterou Lékaři bez hranic získali v roce 1999.

Hodnoty a základní principy

Lékaři bez hranic přinášejí zdravotnickou pomoc tam, kde je potřeba. Nestranně. Nezávisle. Neutrálně. A to díky podpoře od soukromých dárců, jako jste vy. Na těchto principech stojí veškerá naše práce od lékařské péče a logistiky až po nakládání s financemi a komunikaci s veřejností. To platí již od založení organizace v roce 1971.

Nestrannost

Poskytujeme lékařskou péči lidem, kteří ji potřebují. Nezáleží na tom, z jaké jsou země, jakého jsou náboženského vyznání nebo jaké mají politické preference. Důležité je jen to, že jde o lidské bytosti v nouzi.

Neutralita

V konfliktních situacích se nepřidáváme na žádnou stranu, jsme tam, kde je nejvíc zapotřebí lékařská péče. Na jednom oddělení polní nemocnice Lékařů bez hranic leží civilisté vedle raněných vojáků obou stran. Zbraně i nepřátelství je nutno nechat přede dveřmi.

Nezávislost

Při financování humanitárních projektů i aktivit v zázemí spoléháme zejména na finanční příspěvky od soukromých dárců a jen v menší míře a pro vybrané projekty přijímáme granty od vlád a institucí. Přes 90 % našich příjmů pochází právě od soukromých dárců, kteří nám průběžně poskytují menší částky.

Když dojde ke krizové situaci, nemusíme čekat, až nám oficiální místa uvolní peníze nebo až díky mediálnímu pokrytí událost vzbudí zájem veřejnosti. Můžeme jednat rychle a začít zachraňovat životy tam a tehdy, kdy a kde je to nejvíce zapotřebí.