Tři volné byty v nabídce, další tři přiděleny

13/03/2003

Rada MČ Praha 5 schválila zařazení tří uvolněných bytů do nabídkového řízení za smluvní nájemné. “O jeden byt bude soutěžit nejvyšší nabídka nájmu, o další dva, kde musí zájemce uhradit dluh nebo provést úpravy vlastním nákladem, se bude z došlých zájemců losovat,” uvedl uvolněný předseda bytové komise rady Jan Matoušek (ODS).

Tři volné byty v nabídce, další tři přiděleny

Zájemce o každý ze tří bytů musí počítat s minimálním holým měsíčním nájmem ve výši 100 Kč/m2. Vzhledem k tomu, že nejde o přidělení sociálních bytů, musí mít žadatelé jen čistý trestní rejstřík a občanství ČR a předchozí trvalý pobyt na území republiky.

První byt je 1+1 I. kat. ve Vrchlického 51 a zůstává po privatizaci v majetku obce. Vítěze i náhradníky určí výše jejich nabídky.

Druhý byt je 0+1 I. kat. v ulici Újezd 15 a předpokládají se zde úpravy vlastním nákladem. Poslední byt je v ulici Brichtova 12 a jde 3+1 I. kat. Byt je určena na úpravu vlastním nákladem a za úhradu dluhu po předchozím nájemci, který činí 496 tisíc korun. Byt je určen k privatizaci formou pobytech a do proběhnutí privatizace se zde počítá s fixním nájmem 100 Kč/m2/měsíc. V obou případech nabízených bytů se vítěz i náhradníci losují.

Nabídka bytů s jejich popisem a termíny prohlídek bude zveřejněna po 1. 4. 2003 po dobu 20 dnů na úřední desce a na internetových stránkách radnice.

Radní také schválili výsledky předchozí nabídky tří volných bytů. Na byt 3+1 I. kat. v Lamačově 9/824 s holým nájmem 7536 Kč/měsíc, úpravou vlastním nákladem a za úhradu dluhu 380 312 Kč se sešlo devět zájemců. Dvě přihlášky byly pro nedostatky vyřazeny a ze zbytku byl vylosován vítěz a dva náhradníci (byt nejde do privatizace). Na byt 2+1 IV. kat. ve Štefánikově 40 s holým nájmem 4525 Kč/měsíc, úpravou vlastním nákladem a za úhradu dluhu 39 589 Kč se sešlo 38 zájemců. Dvě přihlášky byly pro nedostatky vyřazeny a ze zbytku byl vylosován vítěz a dva náhradníci (byt nejde do privatizace). Poslední byt ? 3+1 (cca 100 m2) I. kat. v Mahenově 4 – získal vítěz za smluvní holé nájemné ve výši 15 700 Kč/měsíc při vyvolávací ceně 9970 Kč/měsíc. Náhradníci nabídli 13 250 a 11 000 Kč/měsíc. Zájemců bylo šest.