Starosta Milan Jančík přivítal první občánky MČ Prahy 5

05/03/2008
V úterý 4. března starosta městské části Praha 5 Milan Jančík a zastupitelka Eva Kalhousová přivítali v překrásných prostorách obřadní síně ve Stroupežnického ulici první občánky MČ Praha 5 narozené v tomto roce.
Jako prvního přivítali Lukáše Kubáta, který byl nejen prvním občánkem MČ Praha 5, ale i prvním Pražánkem. Narodil se 15 minut po půlnoci ve Fakultní nemocnici Motol.
 „Vítání občánků má již dlouhou a podle mého názoru velmi hezkou tradici. Jsem moc rád, že tu dnes mohu přivítat první občánky roku, kterému je díky osmičce na konci letopočtu připisována jistá magičnost. Jsem přesvědčen, že pro rodiče je narození potomka významnou, resp. osudovou  událostí a věřím, že jen s pozitivními myšlenkami a dosavadními zkušenostmi,“ promluvil starosta MČ Praha 5 Milan Jančík k rodičům.
„Do dětí vkládáte své naděje a přejete si, aby vyrostli ve zdraví a štěstí. My se s přáním připojujeme,“  řekla zastupitelka Eva Kalhousová. „Přála bych si, abyste vzpomínali na dnešní den s vědomím, že radnice je připravena pomoci každému, kdo si to zaslouží a pomoc potřebuje, byť by se jednalo jen o malé věci a doufám, že si vaše děti najdou cestu do této obřadní síně třeba na svatební obřad,“ dodává.

Nový občánci byli obdarováni květinou, zlatým přívěskem ve tvaru čtyřlístku a pamětním listem, první Pražánek Lukáš navíc dostal i hračku, pamětní plaketu městské části a finanční dárek ve výši 5000,- Kč.