Sportovní úspěchy ZŠ Weberova 2019

26/06/2019

I v právě uplynulém školním roce se naši žáci ze ZŠ Weberova významně prosazovali na nejrůznějších sportovních soutěžích, kterých jsme měli možnost se zúčastnit.

Tradičně medailové pozice Weberka obsadila v celoroční sportovní soutěži základních školy POPRASK Prahy 5.
Malý pohár, tedy zápolení dětí prvního stupně ZŠ, nám unikl pouze o pár bodů v závěrečném hodnocení. Po devíti akcích jsme tedy v součtu obsadili krásné druhé místo! Našim reprezentantům se podařilo zvítězit v přespolním běhu (dívky 4. – 5. r.) a v plavání (obě kategorie), stříbrné medaile jsme si odnášeli celkem 5x, bronzové medaile 3x.
V soutěžích Velkého poháru (kategorie 6. -9. tříd) jsme zvítězili celkem 5x, stříbrné stupně obsadili 4x a bronz vybojovali 9x. V celkovém součtu naše škola obsadila třetí místo z patnácti zúčastněných škol Prahy 5 a Prahy 16.

Naše barvy byly ale vidět i v jiných soutěžích. Veronika Šišmová (4. B) se probojovala do republikového finále Sazka Olympijského víceboje, reprezentační družstvo žáků sedmých a osmých ročníků dokonce vyhrálo republikové finále nově vznikajícího sportu, který spojuje střelbu a běh. Czech Target Sprint Open vyvrcholil v červnu na pražské Julisce za účasti 17 škol z Prahy a Středočeského kraje.  Naši žáci vyhráli soutěž družstev, v jednotlivcích vybojovali „bednu“:
– Honza Kotyz (7. A) – 3. místo
– Ivana Dvořáková (8. A) – 2. místo
– Martin Hošek (8. A) – 2. místo
V závěru školního roku jsme se zúčastnili Sportovního dne Prahy 5. V nejrůznějších disciplínách se dařilo na výbornou a děti si odvezly krásný pohár za druhé místo!

Nejen vybraní a talentovaní žáci naší školy mají možnost zažít zajímavé akce a zkusit si nejrůznější sporty a aktivity.
Viděli jsme naživo zápasy florbalového a softbalového mistrovství světa, zkoušeli bruslit, lézt na lezecké stěně, jezdit na koloběžkách či skateboardech nebo skákat v JumpParku.
Věříme, že i v dalších letech navštívíme spoustu zajímavých akcí.