Sportovec roku 2015 je znám

Ve středu 27. ledna 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Prahy 5 za rok 2015. V rámci prvního ročníku ankety byli oceněni sportovci v kategoriích: Profesionální sportovec, Sportovec amatér, Junior do 18 let, Sportovec senior, Zdravotně postižený sportovec, Sportovní tým, Trenér a Legenda.

„Anketa proběhla poprvé, přesto okamžitě vzbudila velký zájem. Sportovec roku tak má dobře nakročeno stát se tradiční, každoroční anketou,“ říká starosta Radek Klíma a dodává: „Sport je o kontaktu mezi lidmi, o mezilidských setkáních, proto jsme do ankety zahrnuli více kategorií. Je i o soudržnosti a partnerství – tedy přesně o tom, co si klade za cíl i Sportovec roku.“

KATEGORIE VÍTĚZ
Profesionální sportovec mistryně Evropy a vicemistryně světa skifařka Miroslava Topinková-Knapková
Sportovec amatér lukostřelkyně Martina Macková
Junior do 18 let plavkyně Barbora Seemanová
Sportovec senior závodní chodec Ing. Miroslav Fliegel
Zdravotně postižený sportovec paracyklista Patrik Jahoda
Sportovní tým ragbistky RC Tatra Smíchov ženy 7´s
Trenér Petra Škábová (plavání)
Legenda fotbalista Antonín Puč, in memoriam

Galavečer, kterým hosty provázel moderátor PhDr. Jakub Železný, se konal v prostorách pivovaru Staropramen v Paspově sále na Smíchově. Hosty přivítal starosta Radek Klíma, radní pro sport Pavel Richter a zástupce pivovaru Staropramen. Kromě samotného vyhlašování výsledků v průběhu večera vystoupilo stepařské trio juniorek a sólo Dominika Budlovského z TS Andrea Blue Rainbow. Studio K Barrandov předvedlo společnou sestavu sportovního aerobiku kadetek a juniorek a večer završila bubenická show Barrel Battery. K poslechu a tanci zahrál Petr Kroutil Orchestra.