Sociální integrace osob na území městské části Praha 5 patří mezi priority

31/01/2008

Rada Městské části Praha 5 vzala na vědomí hodnotící zprávu o činnosti týmu komunitního plánování sociálních služeb na území Prahy 5. Součástí hodnotící zprávy je příloha o potřebách uživatelů sociálních služeb – seniorů na území Prahy 5, vyplývající z průzkumu mezi uživateli sociálních služeb.

„V květnu zahájila naše městská část proces komunitního plánování sociálních služeb, čímž se přihlásila k těm, kteří považují za nutné zmapovat, poznat a zdokonalit systém sociálních služeb na svém území,“ sdělil starosta MČ Prahy 5 Milan Jančík. „Je to projev, který dává jasně najevo, že sociální integrace osob v dotčeném území patří mezi priority.“

Komunitní plánování zvyšuje dostupnost a kvalitu sociálních služeb.

„Městská část Praha 5 zpracovala ve své historii jednu z nejrozsáhlejších dotazníkových akcí, ze které vzešly potřeby obyvatel v oblasti poskytování sociálních služeb. Bylo potvrzeno, že dosavadní postup poskytování služeb je v souladu s potřebami občanů,“ řekla zástupkyně starosty Lucie Vávrová.

„Území Prahy 5 podléhá trendům moderní výstavby a bude to jeden z důležitých faktorů, který se bude odrážet v komunitním životě obyvatel i komunitním plánování, protože se očekává nárůst počtu obyvatel, kteří budou zvyšovat i své nároky na standard a poskytování sociálních služeb,“ dodává předseda Sociálního výboru Věnek Fořt.

Realizací plánu komunitního plánování se zvyšují šance získávat prostředky z vnějších zdrojů jako jsou například dotace, granty nebo dary. Dojde tím k optimalizaci výdajů z rozpočtu městské části v oblasti sociálních služeb s ohledem na dostatečnou kvalitu a dostupnost.