Sběr olejů a tuků

Městská část Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Službu zajišťuje zdarma společnost Viking Group s. r. o. ve dvouletém pilotním projektu. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje město jejich rozšíření na více míst.

Speciálně upravené zelené plastové sběrné nádoby o objemu 240 l slouží k umísťování použitých potravinářských olejů a tuků a to pouze v PET lahvích nebo jiném plastovém obalu (bez igelitových pytlíků). Pokud umístíte použité oleje a tuky do skleněných nádob, igelitových pytlíků, plechových obalů či do obalů od minerálních olejů, znemožníte tím následné zpracování odpadů. V případě opakovaného nedodržování kázně při sběru bude dané stanoviště zrušeno a nádoby odvezeny.

• CO: Možnost třídit použité potravinářské oleje a tuky.
  • KDO: Zdarma pro každého.
  • KDE: Na vybraných stanovištích tříděného odpadu

Číslo stanoviště Umístění

K Závěrce × Pod Děvínem

Pod Lipkami × Třístoličná

nám. Na Farkáně

Na Homolce – u domu č. 19

Beníškové × Průchova

U Klavírky – u domu č. 10

Pechlátova – proti domu č. 1

Svornosti – u domu č. 1

V Botanice – za Komerční bankou

Nepomucká – u domu č. 9

Případné další informace Vám poskytne: Odbor správy veřejného prostranství a zeleně ÚMČ Praha 5.

Kontaktní osoba:

Petra Kokošková