Šance na kvalitní sportování v Remízku

04/09/2019

Školáci Fakultní základní školy Barrandov II při PedF UK dostali po prázdninách velký dárek. Díky radnici Prahy 5 mají opravené venkovní školní sportoviště V Remízku, které bude přístupné po vyučováním i ostatní zájemcům o sport z řad občanů.

Původní areál byl pro sportování nevyhovující. „Dráha byla popraskaná, ostatní prvky opotřebované,“ uvedl ředitel školy Milan Holub s tím, že nyní mají žáci i sportovní veřejnost sportoviště, jaké to ještě nikdy nebylo.

Jeho rekonstrukce přišla na 31 milionů korun. Kromě opravené běžecké dráhy a fotbalového hřiště radnice nechala nově vybudovat okruh pro in-line bruslaře, nově je zde i hřiště pro street basketbal nebo nářadí pro posilování ve volné přírodě.

„Na vzdáleném konci hřiště jsme postavili střelnici pro biatlonisty,“ dodal starosta Městské části Praha 5 Daniel Mazur (Piráti). Podle jeho slov tím záměr Prahy 5 investovat do obnovy školních sportovišť nekončí a jednou z dalších škol v hledáčku radnice je Základní škola Weberova v Praze 5 Košířích. Její bazén plánují rekonstruovat během příštích dvou let.

„Chtěli bychom děti trochu pošťouchnout, aby neseděly v lavicích nebo doma a šly si zasportovat,“ zdůraznila 1. místostarostka Prahy 5 pro oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).