Rozbíhá se příprava stavby sportovního centra

03/02/2003

Radní MČ Praha 5 schválili vítěze veřejné zakázky na vypracování zadávací dokumentace “Sportovního centra Barrandov v Praze 5” a obstarání stavebního povolení. Firma h-projekt nabídla ze tří zájemců radnici při splněné všech podmínek nejlepší cenu – 2,6 milionu korun.

Investorem akce, která by měla na barrandovské sídliště přinést část chybějící občanské vybavenosti, je MČ Praha 5 se spoluúčastí Hl. m. Prahy a soukromého kapitálu. Samotná výstavba centra při základních školách v ulici V Remízku je rozdělena do dvou etap.

V první by měl nákladem okolo 120 milionů korun vzniknout bazén se zázemím, v druhé pak hotel a další sportoviště. ?V současné době jedná radnice o smlouvách o smlouvách budoucích, které by měly vyřešit problematiku získání posledního potřebného pozemku o rozloze cca 2100 m2,? uvedl starosta Milan Jančík (ODS), podle kterého je další překážka – související změny v územním plánu – již na dobré cestě.

Budoucí Sportovní centrum Barrandov zabere svou rozlohou plochu 13 551 m2, užitná plocha činní 2753 m2, zeleň 6558 m2. Počítáno je i s plochou pro podzemní i nadzemní parkování. Objekt centra má mít dvě hlavní části, první bazénovou a sportovní a druhou ubytovací. Hlavním objektem první části centra bude 25 m dlouhý plavecký bazén s proměnnou hloubkou od 1,2 do 1,6 m a se čtyřmi plaveckými drahami. Součástí bazénu budou dva tobogany (130 a 90 metrů dlouhé). Pro další sportovní aktivity bude sloužit plánované fitness centrum a squash centrum s pěti kurty. Na ochozu bazénové haly se plánuje umístění hlavního gastronomického provozu občerstvení pro koupající a návštěvníky areálu. Ubytovací část, tedy dvouhvězdičkový hotel, nabídne svým návštěvníkům volných 78 lůžek (39 pokojů po 2 lůžkách). K nezbytné části areálu budou patřit kanceláře a prostory pro obsluhu.