Role ombudsmana Prahy 5 se znovu ujala Marie Ulrichová Hakenová

15/11/2021 PhDr. Marie Ulrichová - Hakenová

Po několika měsíční odmlce se do role veřejné ochránkyně práv městské části Praha 5 vrátila zastupitelka Marie Ulrichová Hakenová. Novou kancelář vede v budově ÚMČ ve Štefánikově ulici 13-15 v přízemí.

„Pomáhat lidem zorientovat se v některé problematice, nasměrovat je, aby šli do správných dveří a někdy také řešit složité mezilidské vztahy, třeba mezi sousedy. To je moje úloha. Něco se řešit dá, něco jen těžko, pokud lidé sami nechtějí,“ říká ombudsmanka Marie Ulrichová Hakenová.

Mezi nejčastější problematiku, kterou je třeba řešit, patří bytová problematika, kontakt s úřadem jako takovým, a právě mezilidské vztahy. Dlouholetá zastupitelka MČ Praha 5 přijímá klienty každé úterý od 9 do 17 hodin v kanceláři číslo 051.