Radnice domluvila zavedení autobusové dopravy k nové pobočce České pošty v ulici U Trezorky

03/01/2017

Jinoničtí se dočkají zavedení autobusové dopravy k nové pobočce České pošty v ulici U Trezorky. „Požádali jsme regionálního organizátora Pražské integrované dopravy a Dopravní podnik, aby byla zajištěna dostupnost pobočky pošty v ulici u Trezorky a návazně i Smíchova. Od 7. ledna tedy Vidouli, ulici U Trezorky a Smíchov trvale propojí autobusová linka 153,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). Intervaly by podle Dopravního podniku měly být zhruba půlhodinové.

Pobočka České pošty byla do ulice U Trezorky přemístěna nedávno z ulice Pod Vidoulí. „Lidé si stěžují, že jsme České poště povolili novou adresu pobočky. Radnice pochopitelně nemůže České poště říkat, kde pobočku může či nemůže zřídit, případně v jakých prostorách. Jediné, co jsme ale mohli udělat, bylo požádat o zavedení autobusové linky. Jsem rád, že nás ROPID a Dopravní podnik vyslyšel, lidem to velice pomůže“ dodává starosta.

Žádost starosty páté městské části ohledně zajištění dostupnosti nové pobočky pošty proběhla současně s řadou jednání, které radnice vedla s regionálním organizátorem Pražské integrované dopravy (ROPID) a Dopravním podnikem hl. m. Prahy k uzavření zastávky metra Jinonice od 7. ledna do 7. srpna 2017. Průběžně aktualizované informace ohledně dopravního řešení mají občané k dispozici na webových a facebookových stránkách Prahy 5.