Radní podpořili plán oprav domů

07/02/2003

Rada MČ Praha 5 souhlasila s předloženým plánem oprav domovního a bytového fondu na rok 2003. Celkem bude v tomto roce na opravy vynaloženo 180,1 milionu korun a větší akce nad 100 tisíc korun by se měly týkat skoro stovky domů. V uvedené sumě je započítána i rezerva na nepředvídatelné akce ve výši zhruba 11 milionů korun.

Radní podpořili plán oprav domů

“Plán oprav vychází z návrhů správních firem, které náš Odbor správy majetku pečlivě zhodnotil a prošetřil,” uvedl starosta Milan Jančík (ODS), který má ve své působnosti otázky majetku obce, kam nájemní domy patří. Podle něj byly požadavky správních firem vyšší, nicméně při místních šetřeních byly jednotlivé navržené objekty prohlédnuty a byla posouzena naléhavost a rozsah oprav. V některých případech došlo k rozšíření prací s ohledem na jejich logickou návaznost, někde se ale ukázalo, že oprava může ještě počkat a byl vybrán jiný objekt. Mezi většími opravami dominují generálky sítí (voda, plyn, elektro, kanalizace) a opravy střech a fasád. Plán oprav bude definitivně schvalovat únorové jednání zastupitelstva.