Vánoční Praha 5: Stromky kam se podíváš

15/12/2021

Stejně jako každý rok, tak i letos má Praha 5 svůj vlastní vánoční strom. Ten dokonce radnici daroval místní obyvatel z Buďánek. Na první adventní neděli byl rozsvícen před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října u Anděla. Není to ale jediný, který v městské části svítí a vytváří obyvatelům vánoční atmosféru pětky. Kam všude jde vyrazit za nazdobenými stromy?

K Vánocům neodmyslitelně patří sníh, výzdoba, trhy a stromky. „Bílá přikrývka v Praze moc častým jevem není a i do letošních Vánoc zasahuje pandemie, takže si je nemůže užít, jak je všichni známe. Přesto ale lidé mohou nasát sváteční atmosféru u našich vánočních stromů, které jsou zcela poprvé rozmístěny po celé městské části,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Ještě v sobotu před prvním adventní nedělí byl také pro obyvatele Barrandova rozsvícen stromek na Tilleho náměstí. „Vánoční stromy svítí v každém katastru pětky, tedy na Smíchově, v Jinonicích, Radlicích, Košířích, Motole a Hlubočepích. Věřím, že se z toho stane tradice, která bude každý rok dělat radost našim obyvatelům,“ říká místostarosta pro životní prostředí Lubomír Brož s tím, že ozdobené stromy jsou k vidění až do 6. ledna 2022.

Přehled o vánočních stromcích a prodeji kaprů naleznete ve vrstvě Vánoce v geoportálu Prahy 5.