Přijďte si dát do těla na venkovní kruhové tréninky

Městská část Praha 5 již druhým rokem podporuje Venkovní kruhové tréninky, které probíhají zdarma pro občany Prahy 5. Zacvičit si pod vedením profesionálního trenéra můžete každé pondělí od 18 hodin v Kinského zahradě a nebo každé úterý od 18 hodin na multifunkčním hřišti v Lohniského ulici č. 853 na Barrandově a to za každého počasí. Tréninky jsou určeny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a výkonnosti.

„Tyto kruhové tréninky jsou určené úplně všem, kteří se chtějí trochu rozhýbat po práci a nechtějí jen ležet doma nebo na sluníčku,“ uvedl Daniel Mazur (Piráti), starosta MČ Praha 5, který nad kruhovými tréninky převzal záštitu.

Vysoce intenzivní intervalové cvičení. To je tzv. kruhový trénink. Jedná se o intenzivní formu cvičení, kdy se střídá interval zátěže s intervalem odpočinku na předem určených stanovištích. Během cvičení se používají nejrůznější pomůcky, ale nejčastěji se využívá vlastní váha těla.
I přes vysoké letní teploty se sportovci nenechali odradit a v hojném počtu si přišli zatrénovat. Nechyběl ani radní Prahy 5 Jan Panenka (ODS), který pravidelně trénuje i s Hankou Dvorskou.

„Kruhový trénink spočívá v tom, že se v podstatě nejprve aktivně zahřejeme, pak protáhneme tělo, pak se postaví stanoviště a trenér ukáže všechny cviky. A ti lidé potom cvičí po dobu intervalu,“ řekl Jakub Vobořil, trenér.

Jakub Vobořil

Jakub se od malička věnoval sportu a pohybu jako takovému. Prošel mnoha sporty, které dělal na vysoké úrovni. Za zmínku stojí judo, fotbal, tanec a kick-box. Své zkušenosti z těchto sportů, ale i z nabytých zkušeností ze světa fitness, ve kterém se pohybuje již od roku 2007, rád předává na svých lekcích a svým následovníkům. Od roku 2014 je jedním z pár vyvolených NIKE trenérů pro Českou republiku.

Motto: Důležité je, aby nás pohyb bavil a přinášel nám radost.