Přerušení provozu Zón placeného stání a provozu výdejny ZPS Preslova 5

16/03/2020

Vážení občané, na základě pokynu Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) je od 16. 3. 2020 do odvolání přerušen provoz Zón placeného stání (ZPS) v plném rozsahu.

Parkování je tedy ve všech ZPS v Praze bezplatné. Kontrola oprávněnosti parkování  neprobíhá, pouze se monitoruje volná kapacita stání. Monitorovací vozidla tedy v současné době jezdí, ale sbírají pouze statistické údaje. Na vozidlech je viditelně umístěna následující informace: „PARKOVÁNÍ BEZPLATNÉ – MONITORUJEME VOLNÉ KAPACITY STÁNÍ“.

Aktuálně:

31. 3. 2020

Na základě rozhodnutí Magistrátu hl. m. Prahy z 31. března 2020 je v plném rozsahu přerušen provoz Zón placeného stání, a to prozatím do 14. dubna 2020 do 6:00 hodin. Viz též ZDE.

Podle aktuálních informací Oddělení organizace dopravy MHMP jsou o dočasném přerušení provozu ZPS informováni  občané prostřednictvím letáků přímo na parkovacích automatech –  informace jsou v češtině a angličtině.

Do všech automatů je v současné době nahrávána tarifní tabulka (v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, polštině a ruštině).

Za stání v ZPS není možné zaplatit ani přes virtuální parkovací hodiny (VPH), kde je stručná informace rovněž vyvěšena.

Způsob prodlužování dlouhodobých parkovacích oprávnění pro rezidenty, abonenty a další v době nouzového stavu MHMP řeší, o vývoji Vás budeme informovat.

Usnesení Vlády  ČR najdete v příloze ke stažení

Přílohy ke stažení