Právní rozbor odhalil možné zneužití pravomoci veřejného činitele

03/07/2007

Tehdejší zástupce starosty pro oblast školství Ondřej Gál nechal v roce 2005 zařadit nabídku Tanečního centra Praha – konzervatoř o.p.s. do vyhlášeného záměru pronájmu budovy Pod Žvahovem 5/463 po skončení termínu přijímání přihlášek.

V tomto ohledu právníci městské části zvažují možnou zákonnou odpovědnost pana Ondřeje Gála a zkoumají zda nedošlo ke zneužití pravomoci veřejného činitele.

Městská část je tímto zjištěním velmi znepokojena, zejména protože v poslední době čelilo vedení obce největší kritice právě od pana Gála. Ten v roce 2005 prokazatelným způsobem vstoupil po uplynutí termínu do vyhlášeného záměru pronájmu způsobem, který pro zástupce starosty zákon nezná.

Celé zjištění ukazuje na právní nejistotu celého pronájmu, které bylo způsobeno bývalým zástupcem starosty Ondřejem Gálem.

Vedení městské části Praha 5 považuje nynější jednání pana Gála za manipulaci veřejnosti a hromadných sdělovacích prostředků vedené snahou o zahlazení výše popsaného jednání. Hromadné sdělovací prostředky žádáme o neuveřejňování záměrné nepravdy a ověření všech reálií, které se týkají MČ Praha 5.

Zároveň MČ Praha 5 tímto jednoznačně říká, že na základě výpovědi schválené Radou MČ Praha 5 objekt Pod Žvahovem 5/463 opustí obě školská zařízení.

V příloze této tiskové zprávy naleznete:

1. Oznámení záměru pronájmu, které bylo vyvěšeno dne 29.12.2004 a sňato dne 1.2.2005
  2. Vnitřní sdělení O.Gála ze dne 9.2.2005, kde žádá o zařazení nabídky TCP (po uplynutí doby pro podání nabídky na úřad)
  3. Dopis ředitele TCP, který je u podpisu datován 2.2.2005 (po uplynutí doby pro podání nabídky na úřad)
  4. Nabídku TCP, která byla přílohou dopisu pro pana O.Gála