Praha 5 vypsala záměr pronájmu objektu Pod Žvahovem 5

30/06/2007

Rada městské části Praha 5 schválila záměr pronájmu objektu Pod Žvahovaem 5/463, katastrální území Hlubočepy pro potřeby MČ Praha 5 a HMP v oblasti školství či obdobné zařízení v sociální oblasti.

Spolu se záměrem bylo odsouhlaseno podání výpovědi nájemní smlouvy s Osmiletým gymnáziem Buďánka o.p.s. Výpovědní lhůta je 12 měsíců.

MČ Praha 5 dlouho usilovala o dohodu s Osmiletým gymnáziem Buďánka a Tanečním centrem Praha , avšak ta se neukázala být reálná a zrealizovatelná.

Do objektu Pod Žvahovem 5/463 je nutná investice zhruba 18 milionů korun, aby obě školská zařízení mohla fungovat a byly splněny hygienické limity. Tato investice však není zahrnuta v rozpočtu městské části, nepočítá se s ní a ani školy neprokázaly, že mají finanční krytí této rozsáhlé investice.

V případě úvěru ze strany škol, by MČ Praha 5 musela být garantem investice u bankovního domu, protože cizí subjekt úvěrem nemůže investovat do cizího majetku.