Praha 5 vybuduje další dětské hřiště

29/05/2007

„Vybudované dětské hřiště bude hlavní prostor venkovních her pro cca 60 dětí mateřské školky. Od září letošního roku bude hřiště v provozu,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Cílem je montáž nových herních prvků, úprava terénu a porostů a tím zlepšení podmínek venkovních her dětí mateřské školky  i s ohledem na věkovou kategorii (předškolní věk) uživatelů dětského hřiště.

Mezi herní prvky, kterými bude hřiště vybaveno, patří pružinovka brouček, sumec nebo aeroplán. Dětské hřiště bude obsahovat také pískoviště, pirátskou jeskyni, rybářskou baštu, dalekohled a lavičky.

Dětské hřiště bude odpovídat současným platným normám, především ČSN DIN 18 916 a  bude splňovat  požadavky  ve všech dalších souvisejících normách a předpisech v platném znění.