Praha 5 se vyslovila proti záměru “Obytné domy Werichova”, vadí jí absence občanské vybavenosti a umrtvení ulice Werichova

05/10/2016

Samospráva radnice Prahy 5 podala námitky k Územnímu řízení stavby “Obytné domy Werichova”. Vadí ji především překročení limitů pro čistě obytnou funkci plochy a s tím spojená absence funkce občanské vybavenosti a umrtvení ulice Werichova.

Samospráva radnice Prahy 5 podala námitky k Územnímu řízení stavby “Obytné domy Werichova”. Stalo se tak během veřejného projednání v úterý 4. října 2016.

„Stavba není v souladu s Územním plánem ani s jeho urbanistickou koncepcí. Naopak je podle nás v přímém rozporu s urbanistickou koncepcí rozvoje Barrandova,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Podle radnice investor překračuje limity dané Územním plánem na obytné funkce v rámci celé funkční plochy SV-H (všeobecně smíšená) – investor zde totiž již postavil jeden čistě obytný soubor Výhledy Barrandov, kdy vyčerpal prakticky 50 % čistě obytné funkce plochy.

„Čistě obytná funkce, tzn. pouze bydlení, není v takovém rozsahu přípustná, pro fungování lokality je potřeba i občanská vybavenost. Stavební úřad by měl prověřit, zda investor již při stavbě Výhledy Barrandov nepožádal o výjimečnou přípustnost čistě obytné funkce s tím, že následující stavba bude využita právě pro funkce občanské vybavenosti,“ dodává starosta.

Kromě toho se městská část vyhrazuje např. proti řešení parteru do ulice Werichova, které je pro uliční prostor bulváru Werichova naprosto destruující.

“Způsob řešení vytváří z Werichovy ulice naprosto mrtvý dopravní kanál, parter stavby absolutně degraduje potenciál ulice na městskou třídu. Navíc projekt neumožňuje prostupnost veřejnosti ze sídliště ven do krajiny. Domy by v podstatě vytvořily hradbu,“ vysvětluje starosta Klíma.

V rámci výstavby “Obytné domy Werichova” by měly vyrůst dva bytové domy o dvou podzemních a devíti nadzemních podlažích, s celkem 314 byty.