Praha 5 řeší lokalitu Smíchovského nádraží

15/08/2007

Rada městské části Praha 5 projednávala návrh urbanistické studie Nádraží Smíchov. Po dlouhé diskusi vzali radní návrh zadání Urbanistické studie Nádraží Smíchov, kterou zpracoval Útvar rozvoje města, na vědomí.

Radní zároveň vzali na vědomí koncept urbanistické studie jako podkladu k podnětu na změnu územního plánu.

„Proces změny územního plánu budeme bedlivě sledovat. V tuto chvíli jsme projednávali koncept, který v žádném případě nemá definitivní podobu,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Materiál, který radní projednávali řešil prostorové rozmístění, komunikační vztahy – kde mají být umístěny parkovací plochy, kde občanská vybavenost atd. MČ Praha 5 toto vnímá jako ověřovací studii a dále očekává úzkou spolupráci při přípravě projektu.