Praha 5 prodloužila termín na schválení studie revitalizace “Osady Buďánka”

03/10/2007

Rada městské části Praha 5 souhlasila s prodloužením termínu předložení technicko urbanistické studie od společnosti Geosan Alfa s.r.o. k projektu revitalizace osady Buďánka a s prodloužením účinnosti uzavřené smlouvy.

Radní také souhlasili s požadavkem Magistrátu hlavního města Prahy – Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu na předložení další návrhové studie i z důvodu naléhavého řešení revitalizace této lokality.

Městská část Praha 5 vítá spolupráci Sboru expertů, Magistrátu hlavního města Prahy – Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu s investorem a městskou částí Praha 5.

S ohledem na výjimečnost lokality osady Buďánka, kterou si městská část Praha 5 uvědomuje, je výše uvedená spolupráce nezbytná. Městská část Praha 5 také vítá informaci magistrátu, že vybraný investor společnost Geosan Alfa, s.r.o. a spolupráce s ním je městem hodnocena, z pohledu zájmů památkové péče, jako vysoce úspěšná.

Městská část Praha 5 vnímá doposud vydaná negativní rozhodnutí památkové péče jako dílčí a jako reakce na první studii rozvoje této lokality. Městská část Praha 5 je přesvědčena, že investor vyslyší doporučující kroky památkové péče a v dohledné době nebude nic bránit revitalizaci této lokality.

Společnost Geosan Alfa s.r.o. musí předložit technicko urbanistickou studii k projektu revitalizace osady Buďánka do 31.7.2008.