Praha 5 podpořila projekty protidrogové prevence na školách městské části

27/09/2007

MČ Praha 5 schválila rozdělení finančních prostředků z účelové dotace MHMP pro projekty primární protidrogové prevence na školách zřizovaných MČ Praha 5. Pro městskou část budou tyto programy realizovat dvě občanská sdružení, a to Filia a ANIMA.

„Přidělili jsme finační prostředky na základní preventivní protidrogové programy, které svou kvalitou oceňují i rodiče dětí, které naše školy navštěvují. Projekty tohoto typu chceme podporovat i v dalších letech,“ informovala zástupkyně starosty MČ Praha 5 Lucie Vávrová.

MČ Praha 5 přidělila finanční prostředky mezi níže uvedená projekty pro jednotlivá školská zařízení:

• Zdravý způsob živoata a prevence závislosti v předškolním věku MČ Praha 5 – Barrandov, Tréglova ulice
  • Zdravý způsob živoata a prevence závislosti v předškolním věku MČ Praha 5 – Barrandov, Peškova ulice
  • Zdravý způsob živoata a prevence závislosti v předškolním věku MČ Praha 5 – Barrandov, Kurandové
  • Primární prevence na ZŠ Pobělohorská, Praha 5
  • Primární prevence na ZŠ Plzeňská , Praha 5

Celkem bylo rozděleno 70 tisíc korun českých. Projekty před jednáním Rady městské části Praha 5 projednala a doporučila ke schválení RMČ i Protidrogová komise RMČ Praha 5.