Praha 5 odstraní kavernu na Arbesově náměstí

26/11/2007

Rada MČ Praha 5 projednávala odstranění havarijního stavu na Arbesově náměstí,  kde se propadl chodník v důsledku vzniku podzemní kaverny.

Propad chodníku na Arbesově náměstí je opakovaným problémem, který se řešil v minulosti již třikrát. Tento stav je vysoce rizikový a je nutné ho co nejrychleji vyřešit. Vzniklá kaverna je v současné době zajištěna záborem pro zákaz vstupu a byla provedená kamerová sonda. Výsledky byly předloženy odborné sanační firmě, která na jejich základě a při místním šetření zpracovala orientační nabídku jejího odstranění.

„Důležité je situaci urychleně řešit s ohledem na stavební práce v tomto ročním období a hlavně kvůli bezpečnosti obyvatel a návštěvníků Prahy 5,“ uvedl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Ze zpracované dokumentace vyplývá odhadovaná cena za práce ve výši 456 091,50 Kč bez DPH.  Přesné určení ceny za provedenou opravu není možné stanovit, bez současného zahájení výkopových prací, předpokládá se však, že tato cena bude po zjištění aktuálního stavu navýšena.