Praha 5 ocenila Sportovce roku 2016

V rámci druhého ročníku ankety Sportovec Prahy 5 za rok 2016 bylo oceněno sedm sportovců v těchto kategoriích: Profesionální sportovec, Sportovec amatér, Junior do 18 let, Sportovec senior, Zdravotně postižený sportovec, Sportovní tým, Trenér a Legenda.

„Letos jsme navázali na první ročník, který vloni vzbudil velký zájem. Sportovec roku má všechny předpoklady k tomu, aby se stal mezi našimi občany tradiční a oblíbenou anketou,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Zatímco čestná občanství jsme už udělili a známe také vítěze Sportovce Prahy 5 za rok 2016, vyhlašování výsledků 10. ročníku Talentu Prahy 5 je teprve před námi. A právě z takových akcí mám jako starosta velkou radost, protože mi pokaždé připomenou, kolik talentovaných lidí u nás na Praze 5 žije.“

„Tyto akce podporují lokální patriotismus a my jsme hrdí na naše spoluobčany Prahy 5. Navíc vzhledem k tomu, že současný životní styl dětí i dospělých není zrovna optimální, myslíme si, že propagace sportu pomůže zvýšit zájem o fyzickou aktivitu u všech věkových kategorií a o to nám jde především,“ dodává radní pro oblast sportu Lukáš Herold (ODS).

KATEGORIE

VÍTĚZ
Profesionální sportovec vodní slalomář, kajakář Jiří Prskavec
Sportovec amatér chodkyně Lenka Borovičková
Junior do 18 let šachista Thai Dai Van Nguyen
Sportovec senior šachista Josef Čermák
Zdravotně postižený sportovec paracyklista Patrik Jahoda
Sportovní tým HB Basket Praha U14
Trenér Petra Škábová (plavání)
Legenda ragbyový reprezentant a hráč Tatry Smíchov Vladislav Petras

Galavečer, kterým hosty provázel moderátor Jakub Železný, se konal v prostorách pivovaru Staropramen v Paspově sále na Smíchově. Hosty přivítali starosta Radek Klíma (TOP 09), radní pro sport Lukáš Herold (ODS), radní pro oblast majetku a investic Pavel Richter (TOP 09) a zástupce pivovaru Staropramen.

FOTOGALERIE ZDE