Praha 5 našla konkrétní místa, která chce pojmenovat po legendě Karlu Gottovi

03/10/2019

Koaliční partneři se dnes shodli na konkrétních místech, která by mohla nést jméno nedávno zesnulého umělce Karla Gotta.

„Nedávno zesnulý čestný občan naší městské části Karel Gott byl světově uznávaným umělcem a nadaným malířem. Dění v Praze 5, kde bydlel 40 let, mu nebylo lhostejné a pravidelně se zúčastňoval našich charitativních akcí. Jako vyjádření pocty jeho celoživotnímu dílu bychom po něm chtěli pojmenovat vhodné a zejména důstojné místo v Praze 5. V této chvíli zvažujeme pojmenování nové ulice či náměstí v plánovaném projektu Smíchov City,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (za ODS).

Městská část Praha 5 nechce přejmenovat již existující ulici, a to zejména s ohledem na komplikace, které by to přineslo jejím občanům. Z tohoto důvodu koaliční partneři preferují možnost pojmenování nové ulice, případně náměstí v rezidenčním projektu Smíchov City. Tyto kroky bude vedení Prahy 5 úzce komunikovat s Magistrátem hlavního města Prahy, konkrétně s Komisí Rady hl. m. Prahy místopisnou.

Ve hře je také výstavba nového multifunkčního sálu, který Praze 5 stále chybí a mohl by nést umělcovo jméno. Vhodným místem by byl objekt v parku Sacré Coeur, na který již má Praha 5 zpracovanou objemovou studii.

V nejbližších týdnech chci zahájit jednání s Magistrátem hl. m. Prahy o možné participaci při budování většíhomultifunkčního sálu. V případě, že se magistrát nebude chtít podílet na stavbě tohoto multifunkčního objektu, který by zahrnoval i koncertní sál, zvolíme variantu realizace menšího projektu, kde bychom vybudovali novou obřadní síň společně s galerií, případně i s kavárnou,“ dodal místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (za ODS).