Praha 5 chce stromy do ulice Na Bělidle

15/08/2007

Městská část Praha 5 schválila záměr výsadby stromořadí v ulici Na Bělidle. Na základě projektu „Strom do každé ulice“ a přání občanů Smíchova byla vypracována studie „ Výsadba stromů v ulici Na Bělidle, Praha 5“.

Studie ukazuje možnost výsadby dvaceti pěti vzrostlých listnatých stromů, a to v úseku A – ulice Nádražní až Staropramenná a v úseku B- ulice Svornosti – Hořejší nábřeží. Ve studii je počítáno s výsadbou okrasných hrušní, tedy stromy s menší kournou.

„Nyní bude studie rozpracována do prováděcího projektu, který bude konzultován s jednotlivými správci sítí technické infrastruktury. Na základě výsledků těchto jednání bude rada rozodovat o definitivní podobě výsadby,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Na základě prováděcího projetktu a stavebního povolení bude vybrán dodavatel stavby a realizace akce bude v případě definitivního schválení zařazena do investičních akcí příštích let.