Praha 5 chce pomoci gymnáziu Buďánka

19/07/2007

„Jsem ráda, že se do tohoto problému vložil pan primátor a v rámci optimalizace sítě škol hlavního města se pokusí nalézt odpovídající prostory pro obě školy. Co však považuji za důležité je, aby se jednání vedla konstruktivně a za účasti také zástupců městské části Praha 5, nikoli jen ze stran školských subjektů,“ uvedla zástupkyně starosty MČ Praha 5 Lucie Vávrová.

Starosta MČ Praha 5 Milan Jančík dopisem před deseti dny oslovil ostatní starosty městských částí Praha 1 – 22 s žádostí o pomoc při hledání řešení nastalé situace po udělení výpovědi oběma školám z objektu Pod Žvahovem. Výpovědní lhůta činí ze smlouvy 12 měsíců.

MČ Praha 5 dlouho usilovala o dohodu s Osmiletým gymnáziem Buďánka a Tanečním centrem Praha, avšak ta se neukázala být reálná a zrealizovatelná.

V objektu Pod Žvahovem 5/463 chce Městská část Praha 5 zachovat účely využití pro vzdělávání.. V současné době je městská část připravena nabídnout prostory Střední škole Dopravního podniku hlavního města Prahy, která vychovává odborníky pro největšího pražského zaměstnavatele – Dopravní podnik hl. m . Prahy. Této škole v budoucnu končí nájemní smlouva v Motole.