Praha 5 by opět ráda nastartovala místní podnikání

23/04/2020

Nouzový stav vyhlášený v souvislosti s onemocněním Covid-19 a s tím spojená mimořádná opatření negativně ovlivnily fungování drobných a středních podnikatelů a poskytovatelů nejrůznějších služeb v celé České republice. Význam včasné a adekvátní podpory živnostníků a podnikatelů provozujících činnost na Praze 5 si uvědomuje i vedení radnice. Proto členové Rady MČ dne 22. dubna podpořili záměr vzniku peněžního fondu, který by měl zmírnit důsledky současné situace a zároveň by měl podpořit restart zdejšího podnikání.

Vedení městské části si uvědomuje, do jak obtížné situace se malí a střední podnikatelé na „pětce“ dostali. Mnozí z nich teď přežívají doslova ze dne na den. Proto je chce radnice podpořit, aby snáze překonali následky pandemie.

Radní Prahy 5 jsou si vědomi toho, že jejich městská část není izolovaná a že je třeba při řešení této problematiky spolupracovat jak s Magistrátem hl. m. Praha, tak s ostatními městskými částmi. Připojili se proto k záměru na zřízení Fondu pro podporu podnikání a služeb, který Zastupitelé HMP schválili v uplynulém týdnu. Společně tak budou hledat cesty, jak nastartovat lokální podnikání, neboť nejlépe své podnikatele a jejich potřeby znají právě zástupci městských částí, kde živnostníci a poskytovatelé služeb své aktivity provozují.

Aktuální informace pro podnikatele najdete také ZDE