Parky v Praze 5 budou bezpečnější

13/02/2008

Městská část Praha 5 pokračuje v revitalizaci parkových a zelených ploch na svém území, a to s ohledem na jejich bezpečnost. Potřebu úprav ukázala loňská společná akce úřadu a městské policie, jejímž cílem bylo zjistit, kde jsou v parcích potenciálně nebezpečná místa. V první etapě byly odstraněny náletové dřeviny a byla snížená výška keřových porostů, které poskytovaly úkryt nepřizpůsobivým osobám.

V rámci druhé etapy projektu „Bezpečná zeleň“ vymýtí městská část další nevhodné porosty. Pozornost je zaměřena především na parky Na Skalce, u Smíchovského nádraží a na Husovy sady.

„Stále pracujeme na revitalizaci parků nejen s ohledem na životní prostředí, ale i na bezpečnost návštěvníků parků, zvláště pak dětí,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Do druhé etapy revitalizace parků s bezpečnostním a ochranným hlediskem bude MČ Praha 5 investovat cca 300 tisíc korun.

„Aby naše parky mohly plnit bezezbytku svoji rekreační funkci, musí se v nich občané cítit bezpečně. Některé porosty poskytují prostor bezdomovcům a narkomanům. Kultivace parků z hlediska bezpečnostního by tento stav měla zvrátit,“ dodal Milan Kudrys, předseda Bezpečnostního výboru ZMČ Praha 5.