Od pondělí můžete opět do knihovny

02/05/2020

Městská knihovna v Praze hlásí: Od pondělí 4. května bude otevřena většina poboček. Ovšem v mimořádném režimu. Výjimku tvoří pobočky Lužiny a Skalka, které budou veřejnosti přístupné až od 11. května. Stejný začátek provozu platí i pro bibliobusy.

V Praze 5 tedy budou od 4. května svým čtenářům k dispozici tyto pobočky MK v Praze:

Wassermannova 926/16, Praha 5

Musílkova 335/62, Praha 5

Na Skalce 972/29, Praha 5

nám. 14. října 83/15, Praha 5

Provoz knihovny bude postupně obnovován tak, aby byla dodržena všechna nezbytná opatření k ochraně zdraví návštěvníků i zaměstnanců.

Pobočky budou otevřeny v mimořádném režimu – otevírací dobu najdete na webových stránkách každé z uvedených poboček. Menší pobočky nebudou otevřeny po celý týden, ale pouze ve vybraných dnech.

Novinkou je i hodinová přestávka na dezinfekci prostor. Z hygienických důvodů budou také omezeny pobytové služby.

• Jak to bude fungovat na pobočkách?

Do knihovny budete moci vstoupit pouze se zakrytým nosem a ústy – rouškou, šálou nebo šátkem. Nutné bude i dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi nebo maximálního počtu osob na 1 m2. Doporučena je platba kartou a použití jednorázových rukavic.

Vrácené knihy budou na dva dny odloženy do karantény a následně budou knihovnicemi připraveny k půjčení.

Až do konce května jsou výpůjčky a rezervace prodlouženy, nenabíhá ani poplatek za pozdní vrácení knih.

Výčet online služeb najdete ZDE nebo na Facebooku MK v Praze.

• POZOR – v pátek  8. a v sobotu 9. května 2020 jsou knihovny z technických důvodů uzavřeny!