Nový školní zpravodaj Páťák propojuje odborníky, pedagogy, rodiče a žáky

25/06/2019

Radnice Prahy 5 jako první v Praze přichází se zcela novou platformou komunikace ve školství. Začala vydávat zpravodaj Páťák, který spojuje všechny složky ve vzdělávání – odborníky, pedagogy, rodiče a žáky.

„Často se ke mně dostalo postesknutí, že školy mají malý prostor v radničních médiích a obtížně tak prezentují své nabídky a možnosti k rodičům. Proto jsme se rozhodli vytvořit pro ně samostatný prostor, protože témat je skutečně hodně. A potvrzuje to i první číslo Páťáka, na jehož vzniku se podílely všechny naše školy, ale i žáci a rodiče. A právě to vzájemné propojení mě osobně mimořádně těší,“ neskrývá svou radost místostarostka Prahy 5 pro školství Renáta Zajíčková.

Nový zpravodaj bude vycházet 3x ročně v nákladu 1000 ks a distribuován bude do všech škol v Praze 5. Má 40 stran a kromě tištěné verze si ho každý může přečíst i na speciální čtečce na www.zpravodajpatak.cz nebo si ho stáhnout jako mobilní aplikaci, která bude k dispozici tento čtvrtek pro systém Android a během příštího týdne i pro systém iOS.

Páťák vychází v rámci projektu MAP (místní akční plán rozvoje vzdělávání), který v Praze 5 běží již ve své druhé vlně a který má sloužit k rozvoji školství a vzdělávání vůbec. „Všichni aktéři ve vzdělávání, tedy rodiče, žáci, zaměstnavatelé, veřejnost, školy a školská zařízení nebo poradenská centra a úřady mají co říct a nyní mají i větší možnost k ostatním promluvit. Dostávají v Páťákovi platformu a nástroj pro sdílení informací i dobré praxe,“ dodává místostarostka Zajíčková.