Nové komunitní centrum vzniklo v Praze 5

22/05/2007

Městská část Praha 5 celkově rekonstruovala budovu pro vznik Komunitního centra – Centra volnočasových aktivit. Vznikly zde prostory pro zájmovou činnost (pohybové aktivity, společenskou činnost a malá scéna v podkroví).

„Komunitní centrum je v Praze 5 důležitým prvkem v oblasti prevence sociálně-patologických jevů. Vznikem tohoto kontaktního místa dodržujeme slib veřejnosti. Komunitní centrum obsahuje divadélko, učebny i baletní sál,“ uvedl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

V rámci rekonstrukce bylo opraveno také sociální zázemí, kanceláře, prádelna a sušárna. Nově jsou řešeny a upraveny fasády domu dle původní – nalezené dokumentace. Vyměněna jsou všechna okna za historicky vhodná, doplněny původní šambrány, znovuotevřena větrací okna do podkroví. Upraven byl také parter domu a nově vybudován i vstup do objektu včetně nezbytného přilehlého okolí. Komunitní centrum je přístupné také bezbariérově.

„Kapacita komunitního centra je padesát dětí a bude fungovat v pracovních dnech. Očekáváme, že bude maximálně využíván dětmi z Prahy 5,“ informovala zástupkyně starosty MČ Praha 5 Lucie Vávrová.

Rekonstrukce objektu Grafická 13 (vedle MŠ Holečkova) hradila městská část ze svého rozpočtu ve výši 8 a půl milionu korun. Nové návštěvníky přivítá komunitní centrum do konce června letošního roku. Spravovat jej bude ZŠ Grafická.