Nová rada se zaměří mj. na privatizaci, sociální oblast a pravidla pro zadávání veřejných zakázek

29/04/2016

Zastupitelstvo MČ Praha 5 ve čtvrtek 28. dubna 2016 zvolilo novou Radu MČ Praha 5 ve složení starosta Radek Klíma (TOP 09), zástupci starosty Martin Slabý (ANO), Lukáš Herold (ODS) a Vít Šolle (KDU – ČSL) a radní Viktor Čahoj (TOP 09), Pavel Richter (TOP 09), Jan Trojánek (ANO), Tomáš Homola (DJK) a Petr Lachnit (ANO).

„Středo – pravá koalice bude ctít zásady, s nimiž jsme šli do voleb. Jde zejména o snižování nákladů, zvyšování příjmů, hospodárné nakládání s majetkem a o zefektivnění úřadu,“ říká ke změnám starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Byť na lokální úrovni, spolupráce v rámci levo – pravé koalice nefungovala. Koalice byla od počátku nestabilní, přestože jsme se snažili. Odstoupení od koaliční smlouvy nebyl náhlý krok, rozhodovali jsme se dlouho.

Zástupce starosty Lukáš Herold (ODS) navazuje: „Nová koalice by měla být výrazně efektivnější. Za poslední rok a půl se nezprivatizoval jediný byt, což je třeba napravit. Také je potřeba vytvořit seznam, kde bude jednoznačně uvedeno, co městská část bude a naopak nebude privatizovat.“

„Je třeba rozjet sociální služby a fungování této oblasti, mj. v návaznosti na hospodaření s byty,“ dodává radní Jan Trojánek (ANO).

Další prioritou nové rady je mj. vytvoření pravidel pro zadávání veřejných zakázek. „Pravidla máme rozpracovaná, v předchozí koalici ale nebylo možné je prosadit. Počítám, že se jimi bude rada zabývat během pár týdnů,“ dodává starosta.

Rozdělení kompetencí:

• starosta Radek Klíma: územní rozvoj, stavební řízení, zdravotnictví, zahraniční vztahy, PR
  • zástupce starosty Martin Slabý: veřejný prostor vč. dopravy v klidu
  • zástupce starosty Lukáš Herold: majetek (byty a privatizace), sport a obnova památek
  • zástupce starosty Vít Šolle: školství
  • radní Viktor Čahoj: IT, životní prostředí, podpora podnikání, kultura