Noční bezpečnostní akce policie a radnice v ulicích Prahy 5

05/03/2008
Od půlnoci z 28.2. na 29.2.2008 se uskutečnila další společná bezpečnostní akce Městské Policie Praha 5 a Bezpečnostního výboru ZMČ Praha 5, který zastupoval jeho předseda Milan Kudrys. Bezpečnostní akce byla zaměřena na vyhledávání míst na Praze 5, kde se zdržují bezdomovci. K nejproblematičtějším místům patří zejména zdevastované domy v soukromém vlastnictví.
„Budeme stále pracovat na zvýšení bezpečnosti na území městské části Praha 5. Naše bezpečnostní akce jsou cílené, strategicky plánované a budou pokračovat. Lidé, kteří obtěžují ostatní, ať svým chováním, zvyklostmi nebo nečinností, to v Praze 5 nebudou mít lehké,“ řekl starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.
Kontrola proběhla v ulicích Holečkova a Vrchlického, v Kinského zahradě, na Cibulce, na Zlíchově, pod Barrandovským mostem, na Buďánce a Šmukýřce. Pobyt sociálně  nepřizpůsobivých osob byl zaznamenán i na vltavském nábřeží, konkrétně ve skladovacích prostorech na náplavce za První pražskou pláží. Perlustrováno bylo okolo patnácti lidí, jedna osoba byla zadržena a následně předána Policii ČR.
„Lze konstatovat, ve světle proběhlé akce, že bezpečnostní situace v souvislosti s výskytem bezdomovců není dramatická; ze zkušenosti strážníků MP je počet bezdomovců přímo odvislý od míst, která jim skýtají možnost pobytu,“ informoval předseda Bezpečnostního výboru ZMČ Praha 5 Milan Kudrys.

Ve všech zjištěných případech považuje městská část Praha 5 za nezbytné oslovit vlastníky konkrétních nemovitostí, které slouží jako azyl pro bezdomovce, aby je uvedli do stavu, který nebude umožňovat pobyt nežádoucích osob.