Nechte si zdarma zkontrolovat Váš zdravotní stav v rámci Dne zdraví na úřadě Prahy 5

12/05/2014

V úterý 20. května 2014 se v prostorách Úřadu městské části Praha 5 (Štefánikova 13 -15) koná jubilejní 15. ročník zdravotně výchovné akce pro občany Prahy 5 “Den zdraví”. Organizátorem je příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, nám. 14. října 11, 150 00 Praha 5, ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem v Praze.

V prostorách Úřadu MČ Praha 5 budou občanům od 13:00 do 17:00. nabízeny vyšetření na stanovení hladiny cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku, stanovení indexu přiměřené tělesné hmotnosti (BMI index) a stanovení množství skrytého tuku v těle přístrojem Omron. Dále bude probíhat odborné poradenství ve výživě, inspirace pro zdravý jídelníček – pyramida zdravé výživy a poradenství na odvykání kouření, úrazová problematika prevence alergií a prevence karcinomu prsu, poradenství v oblasti geriatrie a obezitologie. Každý návštěvník obdrží edukační zdravotně výchovné materiály.

Den zdraví propaguje zdravý životní styl a napomáhá ke zvýšení informovanosti veřejnosti o prevenci kardiovaskulárních a nádorových onemocněn, čímž přispívá ke zlepšení zdravotního stavu populace. Záštitu nad akcí převzal JUDr. Petr Lachnit, 1. zástupce starosty.