Nájemní smlouvy pro lékaře LSPP Motol

31/01/2008

Rada MČ Praha 5 schválila prodloužení nájemních smluv v bytech městské části, které jsou obsazeny pracovníky ve zdravotnictví. Jedná se o dvě lékařky a zdravotní sestru, které mimo jiné zajišťují lékařskou pohotovost ve Fakultní nemocnici Motol.

Od 1.1.2008 zajišťuje na území hlavního města Prahy lékařskou službu první pomoci kraj. Městské části na její zajištění nedostávají z rozpočtu města finanční příspěvek. MČ Praha 5 má na svém území dvě státní nemocnice, které pohotovostní službu zajišťují.

„Lékařskou službu první pomoci zajišťuje ze zákona kraj, tedy hlavní město Praha. Městská část Praha 5 považuje za důležité stabilizovat lékaře a zdravotnický personál, a proto prodloužila nájemní smlouvy. Tímto způsobem také podporujeme lékařskou službu první pomoci v nemocnici v Praze 5,“ informoval starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Nájemní smlouvy k bytovým jednotkám byly uzavřeny na dobu určitou na základě doporučení poradních orgánů Rady městské části Praha 5.