Městská policie Prahy 5 bude jezdit na koni

26/02/2008

Městská část Praha 5 se rozhodla poskytnout nepeněžitý dar pro Městskou policii Praha, Obvodní ředitelství Praha 5. Jedná se o nákup koně pro hlídkovou činnost a technické vybavení služeben.

„Zkvalitní se tak činnost městské policie na území naší městské části. Strážník na koni se dobře dostane i tam, kam se automobil nebo motocykl nedostanou, navíc vzbuzuje respekt,“ řekl starosta městské části Praha 5 Milan Jančík.

Hřebec pochází z Národního hřebčína v Kladrubech. Plemeno vybraného koně je u Městské policie hl.m.

Prahy již s úspěchy využíváno. Koně budou ustájeni na dostihovém závodišti Velká Chuchle. Náklady na ustájení a ošetřování koní, výbavu koní a jezdců nese plně Městská policie hl. m. Prahy. Strážníci budou nového pomocníka využívat například při hlídkování v Prokopském a Dalajském údolí, v parcích Klamovka, Mrázovka a v dalších vybraných lokalitách Prahy 5.

Dodávka techniky je určena na dovybavení operačního střediska OŘ MP Praha 5 a softwarové zpracování výstupů od strážníků okrskářů. Dojde tak ke kvalitnějším zpracování služební dokumentace a v konečném důsledku i kvalitnějšímu výkonu služby policistů.