Městská část realizuje projekt „Podpora vzdělávacích aktivit směřujících k integraci cizinců v roce 2022 na území MČ Prahy 5“.

27/04/2022

Od 3. 5. 2022 startuje projekt „Podpora vzdělávacích aktivit směřujících k integraci cizinců v roce 2022 na území městské části Praha 5“, spolufinancovaný z dotace Ministerstva vnitra ČR na podporu integrace cizinců na lokální úrovni na základě usnesení vlády České republiky č. 26 ze dne 18. ledna 2016 – Aktualizovaná Koncepce integrace cizinců – Ve vzájemném respektu. Projekt napomáhá začleňování cizinců do společnosti v naší městské části. Nabízí dětem i dospělým aktivity, které se zaměřují na zdokonalování jazykových dovedností.

Mezi hlavní aktivity v rámci projektu integrace patří doučování ČJ dětí v mateřských a základních školách a doučování ČJ pro dospělé. Tyto aktivity budou zahájeny od května a již nyní je o kurzy velký zájem. Zatím ještě máme volná místa, zájemci se proto mohou hlásit na e-mail koordinátorky projektu Ing. Barbory Mikoláškové: barbora.mikolaskova@seznam.cz

V případě naplnění kurzů evidujeme všechny zájemce na čekací listině a oslovíme je, pokud se uvolní místo nebo v příštím ročníku projektu.

Všechny aktivity jsou pro zájemce zdarma.

nám 14. října 1381/4

Tel.: +420 257 000 511 E-mail: podatelna@praha5.cz

ID datové schránky: yctbyzq

Podrobné kontakty a úřední hodiny